Informace

Cílem tohoto webu je sdílet moje osobní zkušenosti s životem na Floridě a podnikáním v USA pro všechny čtenáře z ČR/SK kteří jsou na začátku své cesty do slunného ráje na Floridu. Ať už jedete na Floridu poprvé na vysněnou dovolenou nebo by jste zde rádi střídavě či trvale žili, tak doufám, že vám moje tipy, zkušenosti (i ty nepřijemné) usnadní váš krátkodobý či dlouhodobý pobyt! 

Do USA jsem přijel poprvé v roce 2016 když mi bylo 24 a hned jsem zůstal 3 měsíce v New Yorku a studoval angličtinu. Ty 3 měsíce v NYC mě natolik ovlivnili, že jsem pak hledal všechny možné cesty jak se legálně dostat do USA. Nejvíc mě ovlivnil příběh a blog Johna Vanhary, který doporučuji každému kdo uvažuje o podnikání v USA. Následně jsem strávil rok v Kanadě v Torontu, kde jsem byl v rámci programu Work and Travel. Několikrát jsem byl poté v USA na dovolené a na jaře 2021 jsem úspěšně požádal o investorská víza s mým byznysem Mail on Screen, který zajišťuje virtuální adresy a přeposílání pošty. 

Během Covidu jsem se odstěhoval do Los Angeles v Kalifornii, kde jsem strávil víc jak půl roku. V létě jsem hodně cestoval kvůli novému podnikání a jednou zastávkou bylo i Miami na Floridě, byl jsem velmi překvapen jak je všude čisto, zeleno v porovnání s LA, pro mě osobně lepší politická situace a méně resktrikcí ohledně pandemie. Moje stěhování na Floridu umocnil fakt, že jsem dostal zajímavou nabídku na spolupráci v projektu okoly těžby kryptoměn. Od ledna 2022 jsem se tedy rozhodl odstěhovat na jih Floridy do Pompano Beach. Od května 2022, jsem pak definitivně přesídlil do Jupiteru nedaleko West Palm Beach kvůli lepšímu dosahu k mému novému podnikání. Nadále se věnuji službě na přeposílání pošty zde na Floridě a několika aktivitám okolo těžby kryptoměn.

Kdo by si chtěl počíst v angličtině mé příběhy ze začátku života v LA, tak může zde na mém osobním blogu. Bohužel moc nestíhám psát v angličtině, ale snad se do toho zase pustím!

Kontakt

Email: peter@mailonscreen.com

Telegram: @petoru