Kde najít na Floridě krajany?

Není žádným překvapením, že na Floridě žije početná skupina lidí z ČR a Slovenska. Mezi hlavní důvody patří:

  • Teplé a slunné počasí po celý rok
  • Nejkratší časový posun pouze 6 hodin od ČR.
  • Relativní blízkost z EU
  • Velké množství leteckých spojení (před pandemií)
  • Stále dostupná cena nemovitostí (neplatí pro Jižní Floridu)
  • 0% statní daň z přijmu fyz. Osob
  • Svoboda v porovnání s jinými státy (Kalifornie)

Osobně se rád potkávám s Čechy a Slováky, ale těm z vás kteří zatím bojujujete s angličtinou bych doporučil mluvit co nejvíce anglicky a neustále se snažit bavit s Američany.

Nejlepší zdroj pro kontakty je pravděpodobně tato skupina na Facebooku.

Jeden krajan žijící nedaleko Miami mi vyprávěl, že před finanční krizí 2008-2009 bylo na Floridě podstatně větší množství lidí z ČR a SK, ale během krize se jich spousta vrátila domů, protože přišli o práci. To jen taková zajímavost na závěr.

Když jsem letěl naposledy z Miami do Curychu a pak do Prahy, tak jsem na letišti ve frontě na pasy potkal neznámou krajanku co se také těšila na pořádnou kalbu doma, takže jsme si hned před odletem dali trochu nezištně do nosu (jen pivo). Je zajímavé, že někdo tím optimismem tady v USA načichne poměrně rychle a pak je velmi přátelský. Když jsem ale vlezl do letadla, tak před mnou seděli další dva Češi, notně posilněn pár Coronami (Mexické pivo) jsem se chtěl opět družit což by typický Amík uvítal, pán z ČR byl buď deprimován, že opouští Floridu nebo to byl prostě jen klasický Pepan co je pořád nasraný 🙂

Mimochodem všem doporučuji zajít na NHL ať už v Miami na Panthers nebo v Tampě kde hrají blesky, protože to je opravdu velký zážitek. Jediné co trochu kazí ten dojem je točené pivo okolo $18 (s dýškem), lístek na derby s Tampou (před Play Off) byl okolo $100. Myslím, že na méně atraktivní týmy se dají sehnat lístky mnohem levněji.

Jedna odpověď na “Kde najít na Floridě krajany?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *