3. Video – Miami vs Los Angeles

Máme tu další video tentokrát porovnání lifestyle v Los Angeles v Kaliforni a v Miami na Floridě. Už jsem to tu psal minule jak jsem měl vždycky sen žít v LA. Los Angeles je takové město paradoxů, trochu mi připomíná mé rodné Ústí 😀 okolí a příroda je pecka, krasné hory okolo, ale to město a downtown LA žádná sláva, je to prostě skoro 20 milionové město plné betotu, dálnic atd. Strašně záleží kde člověk bydlí v LA. Například Westside kde jsou čvrti jako Beverly Hills, Pacific Palisades, Santa Monica, West La jsou výborná. Pak ještě South Bay kde bydlím já, kde jsou města jako Manhattan Beach, Hermosa Beach, Redondo Beach a Palos Verdes jsou blízko k oceánu a jsou perfektní. Cokoliv dál od vody jako East a South LA nemá moc dobrou pověst.

V Miami jsem tak dlouho nežil, ale žil jsem nedaleko v Pompano Beach, pak West Palm Beach a do Miami jsem často jezdil na brusle a různé akce takže Miami celkem znám také. Kdyby někdo bez naprostých předsudků přijel poprvé do Miami a Los Angeles, tak snad každý musí říct, že Miami je 100x hezčí město plné krásných, nových mrakodrapů, jachet a luxusního života. Mě to na Floridu nikdy netáhlo a pak jsem tam jednou náhodou jel a koukal jsem jak z jara jak to město vypadá s porovnání s LA. Upřímně říkám, že to mám tak 50 na 50 mezi těmito městy. Miami je hezčí a asi i zábavnější město pro mladé lidi, ale pokud je někdo na courání po horách a různé outdoor aktivity, tak se v Miami zachvilku posere, protože celá Florida je opravdu jedna velká placka a dá se tam možná na brusle a na kolo nebo do bažin mezi aligátory.

Ještě bych dodal, že LA má celkem stabilní počasí celý rok, sucho a teplo, teda teď ty 3 měsíce v zimě je tu docel kosa, zvlášť po dvou letech na Floridě. Miami je úplně na jihu Floridy a od podzimu do jara bych to přirovnal k počasí v létě v Kalifornii, ne tak hrozné vlhko a moc neprší a je skoro pořád hezky. Od května do říjná přijde mokrá sézona a lije opravdu skoro každý den odpoledne, je pořád hrozné vlhko, dusno a vedro, ale dá se na to zvyknout.

Dneska jsem seděl v kanceláři v LA na záchodě a najednou se začal chvět celý barák, kouknu na mobil a cca 50 mil od nás bylo epicentrum zemětřesení o síle 4.7. V Kalifornii máme požáry a zemětřesení a na Florid ty bouřky a hurikány, no v ČR tornáda takže si člověk nevybere 🙂

Budu rád když kouknete na video, dáte odběr a pokud jste někdy navštívili obě města dejte vědět které se vám víc líbilo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *