Shrnutí života v Los Angeles

Jeden z mých hlavních cílů v životě je dosažení finanční svobody a užívání si života. Na tomto jsem začal pracovat už někdy ve 20 letech, kdy jsem dobrovolně opustil vysokou školu na konci druháku a od té doby se nepřetržitě věnuji podnikání v ČR. Život a podnikání v USA jsem začal zvažovat někdy po první návštěvě USA v roce 2016, strašně mě lákala ta výzva přijít a uspět v Americe a vůbec se mi strašně líbí ten příběh imigranta – jít za lepším, dokázat to! Představa, že navždy zůstanu v ČR mě docela děsila a měl jsem pořád nutkání jít do Ameriky. Postupně jsem tak pracoval na angličtině, odjel na rok do Kanady, pak několikrát do USA na dovolenou a konečně v roce 2021 spustil byznys Mail on Screen a dostal investorská víza E-2.

Tento rok jsem pracovně navštívil spoustu měst v různých státech (Oregon, Wasghinton, Texas, Florida, Ohio, Illinois, Wisconsin, West Virginia) a musim říct, že z pohledu úžasného počasí po celý rok a mých osobních preferencí (hory, oceán) je ta jižní Kalifornie opravdu nejlepší místo z celých USA, na druhém místě pak jih Floridy. Další místa v USA pro mě už nejsou tolik atraktivní. 

Žít v LA byl můj dávný sen a tak jsem přirozeně ani nepřemýšlel nad tím, že bych se odstěhoval někam jinam i když jsem byl spoustou lidí varován, že Kalifornie není asi nejvhodnější stát na začátek podnikání a tím spíš LA kvůli opravdu vysokým nákladům pro život což mohu potvrdit. 

Asi bych to shrnul takto, pokud jste finančně nezávislí v hodnotách na poměry života v LA, potom asi není důvod opouštět slunnou jižní Kalifornii pokud vás nebude štvát politická situace na kterou hodně lidí nadává a Kalifornii opouští. Já jí vyloženě opustil kvůli podnikatelské příležitosti na Floridě, finanančně svobodný zatím nejsem a do Ameriky jsem přijel kvůli tomu takže dovolená v LA skončila a je čas začít tvořit hodnoty!

V současné době jsem se rozhodl, že se budu naplno věnovat pouze 2 projektům a to Mail on Screen, který znovuspustím na Floridě, doufám, že již od července 2022 a pak několika aktivitám kolem těžby kryptoměn což byl vlastně důvod stěhování na Floridu. Bohužel pro komerční a profitabilní težbu je základní předpoklad levná elektřina a ta v Kalifornii opravdu levná není. Naproti tomu na Floridě lze stále získat elektřinu za velmi nízkou cenu. Florida tak byla při mém rozhodování jednoznačná volba např. na rozdíl od Texasu, protože splňuje hlavní požadavek možnosti realizace mého současného projektu a nabízí slunné počasí po celý rok včetně oceánu, je levnější než Kalifornie a pro mě osobně je tu lepší politická situace a větší svoboda. Na Floridě jsem nyní již 5 měsíc a jsem fakt hrozně překvapen, líbí se mi tu i když mě nikdy nějak Florida nelákala.

Závěrem bych řekl, že jsem strávil v LA 7 měsíců, byla to tak trochu delší dovolená, protože člověk se po přestěhování do nové země trochu rozkoukává, zařizuje věci, zjišťuje jak všechno funguje atd. Město andělů zůstane navždy v mém srdci a myslím, že ještě přijde jeho čas v mém životě!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *